Kredyty

Kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna - to nasza specjalność

Czym jest kredyt hipoteczny?

Jest kredytem, którego zabezpieczeniem jest hipoteka. To wpis do ksiąg wieczystych, czyli specjalnych urzędowych dokumentów poświadczających prawa własności do nieruchomości. Pojęcie hipoteki pochodzi z łaciny i greki i oznacza zabezpieczenie praw wierzyciela, na nieruchomości należącej do dłużnika. Wierzyciel to ten, który pożycza swoje pieniądze, czyli w naszym przypadku bank udzielający kredytu. W tej relacji prawnej nazywa się go wierzycielem hipotecznym, inaczej uprawnionym z tytułu hipoteki. W praktyce wygląda to tak, że ma on prawo do odzyskania swoich pieniędzy do wysokości ustanowionej hipoteki od każdego właściciela danej nieruchomości. Nieruchomość może być sprzedawana z hipoteką i z czasem Bank zgadza się na przejęcie kredytu hipotecznego przez następnego właściciela, o ile ma on zdolność kredytową. Każdy właściciel domu czy mieszkania z ustaloną hipoteką nazywany jest dłużnikiem hipotecznym. Dla banków kredyty hipoteczne są bardzo bezpieczne, dobrze zabezpieczone. Oznacza to, że bank ma duże poczucie bezpieczeństwa jeżeli chodzi o perspektywy spłaty całości kredytu.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Jest to refinansowanie zobowiązań finansowych zabezpieczonych na hipotece; przeniesienie obecnego kredytu hipotecznego na dużo lepsze i korzystniejsze warunki do innego banku

Czym jest pożyczka hipoteczna?

Jest to produkt bankowy w swej specyfice bardzo podobny do kredytu hipotecznego. Najważniejszą różnicą jest fakt, że kredytem mieszkaniowym można sfinansować jedynie zakup mieszkania, budowę domu czy nabycie działki, natomiast pożyczkę hipoteczną wykorzystać można na dowolny cel.

Czym jest kredyt inwestycynjy?

Jeśli planujesz zakup nieruchomości na rozwój swojej działalności, jeśli Twoja firma chce kupić siedzibę lub posiadasz nieruchomość a potrzebujesz pieniędzy na rozbudowę inwestycji – jest wiele możliwości aby uzyskać finansowanie: kredyt, dotacja unijna, fundusze pożyczkowe - spotkajmy się by omówić każde rozwiązanie.

Korzyści

Kompleksowa i profesjonalna obsługa dopasowana do potrzeb każdego klienta - nasi doradcy służą pomocą i są zawsze blisko klienta, odpowiedzą na każde pytanie, towarzyszą klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem.